HARUN ÇELİK

JAVDES A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI

1978 yılında Gaziantep’te doğan Harun ÇELİK, kariyerine Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda başlamıştır. Dış Ticaret Müsteşarlığı bağlı kuruluşlarında; İdari ve Mali İşler ile Sosyal Hizmetler ve Kurumsal İletişim Müdürlükleri görevlerinde bulunan ÇELİK, bu dönemde, bağlı kuruluşların iştiraki olan şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği yapmıştır.

2008 yılından itibaren Başbakan Müşavirliği, Ekonomi Bakanlığı Müşavirliği ve Başbakan Başdanışmanlığı görevlerini yürüten ÇELİK, müteakiben Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevine atanmıştır. ÇELİK; Dış İlişkiler, İdari ve Mali İşler ve Sektörel İzleme ve Değerlendirme Başkanlıklarından sorumlu Müsteşar Yardımcısı olarak çeşitli projeleri yönetmiştir.

Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevi sırasında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş döneminde yürütülen çalışmalarda, Başbakanlığın iş ve işlemlerinin ilgili kurum ve kuruluşlara tevdii çalışmalarının koordinesi görevini icra etmiştir.

Geçmişte birçok sivil toplum örgütü ve şirkette görev alan ÇELİK, halen SSTEK Savunma Sanayi Teknolojileri A.Ş.’nin iştiraki olan Milsoft A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. 

27.12.2018 tarihinden itibaren, Savunma Sanayii Başkan Yardımcılığı görevini yürüten ÇELİK, Temmuz 2023 itibariyle Cumhurbaşkanlığı SSB Müşaviri olarak görevine devam etmektedir. 

İngilizce bilen Harun ÇELİK, evli ve iki çocuk babasıdır.

HAKAN SARAÇ

JAVDES A.Ş. YÖNETİM KURULU ÜYESİ

METİN ÖZKAN

JAVDES A.Ş. YÖNETİM KURULU ÜYESİ

METİN ÖZKAN, 1975 yılında Çankırı ilinde doğmuştur. Teğmen rütbesiyle 1997 yılında Kara Harp Okulu'ndan mezun olmuş, Ankara' da Jandarma Subay Temel Sınıf Okulu eğitimine müteakip 1999-2000 yılında Tokat Niksar Jandarma Komando Tabur Komutanlığı' nda Tim Komutanlığı, 2000-2002 yılları arasında Kovancılar Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı'nda Bölük Komutanlığı, 2002-2007 yılları arasında Jandarma Okullar Komutanlığı'nda öğretmenlik, 2007-2009 yılları arasında Şırnak Uludere Andaç 7'nci Jandarma Sınır Tabur Komutanlığı' nda Harekat-Eğitim-İstihbarat Subaylığı, 2009-2012 yılları arasında Konya Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı, 2012-2013 yılında Harekat Başkanlığı Eğitim Daire Eğitim Şube Müdürlüğü' nde Acemi Eğitim Kısım Amirliği, 2013-2015 yılları arasında Bingöl Yayladere Jandarma Komando Tabur Komutanlığı' nda Harekat-Eğitim-İstihbarat Kısım Amirliği ve Tabur Komutanlığı, 2015-2020 yılları arasında Özel Kuvvetler Komutanlığı' nda çeşitli görevlerde bulunmuş olup, 2020 yılında atandığı Jandarma Genel Komutanlığı Personel Başkanlığı Tayin Daire Başkanlığı' nda Yurt içi Kurs ve Yurt Dışı Görev Şube Müdürlüğü yaparken 2021 yılında kendi isteğiyle ile emekliye ayrılmıştır. Bayan Aynur ÖZKAN ile evli olup iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

YUSUF RIZA UZUNPOSTALCI

JAVDES A.Ş. YÖNETİM KURULU ÜYESİ

DURSUN KARATAŞ

JAVDES A.Ş. YÖNETİM KURULU ÜYESİ

1962 yılında Ankara Kızılcahamamda doğmuştur. Eğitimini Ankara ilinde Necatibey ilkokulu ve Atatürk ortaokulu ile1980 yılında Işıklar askeri lisesi ve 1984 yılında Kara Harp Okulunu bitirerek Teğmen rütbesiyle mezun olmuştur. 1985  yılında İstanbul Tuzla Piyade okulunu bitirmiştir.Mardin Midyat  Komando Taburu  Dargeçit  takım Komutanlığı yaptı. 1986 yılında Ankara  Jandarma Subay okulu bitirmeyi müteakip 1987 yılında Kıkkağaç Er Eğitim Alayında takım ve bölük komutanlığı ve Foça j Komando okulunda komando kursunu müteakip Jandarma Özel Harekat A tim Komutanı olarak Şırnak ve Hakkari illerinde görev yaptı ve Almanyada Warendorf Savaş Beden eğitimi kursunu bitirdikten sonra 1988 yılında Diyarbakır Lice Komando Bölük Komutanlığı görevini, 1989- 92 yılları arasında Foça Komanda okulu  öğretim kurulunda İç güvenlik öğretim elamanı görevi icra etti. 1992-94 yılları arasında Van Çatak Komando Bölük Komutanlığı 1994-96 arası Foça Komando Okulunda kurs Bölük Komutanlığı ve öğretim elemanı görevleri icra etti.

1996-98 yıllarında Kayseri Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanı olarak Kayseri, Slvas, Tokat, Malatya illerinde görev yaptı. 1998-2000 yıllarında Artvin Hopa İlçe Jandarma Komutanlığı ve 8 ay Hopa Kaymakamlığına vekalet görevleri icra etti. 2000-04 arası Devrek 125.nci Er Eğitim Tabur Komutanlığı görevinde  bulundu ve Ankara Jandarma Okullar Komutanlığında Karargah ve Tekamül eğitimi aldı. 2004-06 döneminde Muş İl Jandarma Asayiş Şube Müdürlüğü ve İl Jandama Komutan Yardımcılığı görevi esnasında İstanbul Harp Akademileri komutanlığına Komutan ve Karargah Subaylığı eğitimi aldı. 2006-09 yıllarında Karaman il Jandama Komutanlığı icra etti.

2009-11 yıllarında Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme Başkanlığı Asayiş üyesi olarak ülke genelinde il, ilçe jandarma birliklerinde denetleme görevi icra etti ve 2011 yılında  kendi isteğiyle emekli oldu.  Mesleki yaşamında uzun yıllar ita amirliği, yönetim ve denetim görevleri ve kısa sürelerde Sarp Gümrük Kapısı Amirliği. Hopa limanı yönetim kurulu ve Artvin Valiliği Kaçkar şirketi yönetim kurul başkanlığı görevlerinde bulundu. Emekliği mütakip Gayrimenkul danışmanlığı ile kooperatif ve köy derneği denetleme başkanlığı  yaptı. Spor,atıcılık,seyahat hobileri ve dereceleri olan Dursun Karataş Halen Javdes yönetim kurulu üyeliği icra etmektedir. 

Bayan Filiz Karataş ile evli ve 2 çocuk babasıdır. İyi derece Almanca ve orta seviyede İngilizce bilir

Markalarımız

https://www.javsu.com.tr/
http://javpet.com.tr/
https://www.jvteks.com/
https://www.javtech.com.tr/
http://www.javdestur.com.tr/
https://www.javdessigorta.com/